Nachádzate sa tu

Čo panel, to strom

Čo panel, to strom

Spoločnosti BASSO príroda ľahostajná nie je, bude vysádzať
Radi by sme týmto zverejnili náš záväzok, alebo by sme ho mohli nazvať aj predsavzatím: "Čo panel, to strom!". Spoločnosť BASSO sa týmto zaväzuje, že za každý nainštalovaný solárny panel vysadíme v slovenských lesoch jeden stromček. Prečo? Považujeme totižto za správne prírode vrátiť požičané... Chceme nie len rozprávať, ale aj konať, aby bolo naše životné prostredie zdravšie a krajšie.

Stromy, bojovníci proti emisiám

Vedeli ste, že jeden jediný strom dokáže pohltiť až vyše 21 kilogramov CO2 ročne a celý aker stromov zasa také množstvo CO2, aké vyprodukujete autom keď prejdete dlhých 42-tisíc kilometrov? Áno, stromy majú neuveriteľnú silu premieňať pre ľudí škodlivé plyny na pre ľudí nevyhnutný kyslík. Problémom však je, že stromov je stále menej a aj preto BASSO prispeje k zdravšiemu životnému prostrediu inštaláciou ekologických solárnych panelov a ešte aj novými stromčekmi.

Prečo práve solárne panely?

Fotovoltaika nainštalovaná na streche akéhokoľvek domu, ako už viete, prijíma energiu priamo zo Slnka a vyrába z nej elektrinu pre vašu domácnosť. Nie je nič jednoduchšie ako využívať obnoviteľné zdroje energie na vlastné účely, šetriť pritom svoje úspory a v neposlednom rade aj prírodu samotnú. Takýto spôsob výroby elektriny neprodukuje do ovzdušia žiadne nebezpečné plyny, a preto ide o takzvanú „najčistejšiu formu výroby elektriny“, akú svet pozná a „nevyčerpateľný“ zdroj, čo uhlie, ktoré pre elektrinu spaľujeme rozhodne nie je. Práve preto sa spoločnosť BASSO rozhodla vysádzať stromčeky za inštaláciu panelov.

Využite dotácie

Nezabúdajte, že na Slovensku sa ešte projekt „Zelená domácnostiam“ stále len rozbieha. Na vaše obnoviteľné zdroje energie vám umožní čerpať štátne dotácie až do výšky 50 percent celkovej ceny inštalácie. Aj my sa registrujeme ako zhotoviteľ, aby ste si dotáciu mohli uplatniť aj u nás. Navyše, BASSO robí nezáväzné cenové ponuky úplne zadarmo, stačí sa len ozvať.

Berte obnoviteľné zdroje ako investíciu a záväzok na celý život, pretože to, čo do nich teraz dáte sa vám vráti niekoľko násobne.

Nemyslite si však, že pomôcť k zelenším slovenským lesom môžete iba kúpou fotovoltaických panelov z našej spoločnosti. Stačí, ak budete príspevok šíriť ďalej, medzi svojich priateľov... Zdieľaním sa môže naša iniciatíva dostať práve k potencionálnemu zákazníkovi, ktorý si pre inštaláciu fotovoltaiky vyberie práve nás, a tak aj ihneď prispeje niekoľkými stromčekmi.

Ak ste náš príspevok zdieľali, srdečne vám ďakujeme a veríme, že sa to vyplatí!

 

 

november 13, 2015