You are here

Fotovoltaické panely AVANCIS

Fotovoltaické panely AVANCIS


Prvotriedna kvalita – štýlový dizajn

    
Elektrická energia získaná zo slnka je šetrná k životnému prostrediu. Inštaláciou fotovoltaického zariadenia znížite svoje platby za energie a zároveň znížite svoju závislosť od distribučných spoločností ako aj nepriaznivého vývoja cien. Fotovoltaické elektrárne sú navrhnuté, tak aby boli ekonomicky rentabilné aj bez štátnej podpory. Tá však dnes funguje a preto sa naskytla výnimočná príležitosť využiť tento fakt a investovať do tejto technológie. Áno, investovať je správne slovo pretože vložené peniaze sa vám vrátia a pri životnosti panelov okolo 30 rokov ide naozaj o zaujímavý investičný produkt.

Jednou zo zaujímavých technológií, ktorá je dostupná na trhu je tzv. CIS technológia alebo amorfná technológia, ktorá sa vyrába nanášaním tenkej fotocitlivej vrstvy na sklo. Výhodou tejto technológie je, že dokáže absorbovať širšie spektrum slnečného žiarenia, a tým pádom lepšie pracovať aj v horších slnečných podmienkach. Panely sú schopné začať vyrábať elektrickú energiu už skoro ráno a výrobu ukončiť až zo západom slnka. Efektívnejšie vedia využívať difúzne žiarenie, a teda majú vyššie výnosy oproti kryštalickým panelov v zamračenom počasí či v zimných mesiacoch. To umožňuje spotrebovať väčšie množstvo vyrobenej elektrickej energie pre vlastnú spotrebu a zlepšuje návratnosť investície.

Elegantný bezrámový vzhľad panelov ulahodí aj naším krajším polovičkám a s možnosťou inštalácie aj na fasádu budov sa panely AVANCIS stávajú skvelým architektonickým prvkom, ktorý vie vytvoriť estetickú a zároveň plne funkčnú plochu.

Charakteristika produktu:

 • CIS/amorfná technológia  (výroba nanášaním tenkej fotocitlivej vrstvy na sklo).
 • Výkon amorfných panelov je menej závislý na okolitej teplote a osvetlení a generuje tak maximálny výnos z inštalovaného výkonu.
 • Predná aj zadná strana amorfných panelov je zložená z vysoko stabilného skla. Odolnosť voči mechanickému poškodeniu je porovnateľná so strešnými oknami.
 • Panely z amorfných článkov na rozdiel od kryštalických modelov neobsahujú letované spoje – menšia citlivosť na degradáciu oproti polykryštalickým panelom.
 • Amorfné články CIS sú schopné absorbovať široké spektrum svetelného žiarenia čo umožňuje získavať vyššie energetické výnosy z inštalovaného výkonu.  Amorfné články CIS preto pracujú veľmi dobre jak za slnečného dňa, tak aj v zahmlenom prostredí alebo počas východu a západu slnka. Oproti kryštalickému kremíku (c-Si) nedosahujú také výnosové špičky, ktorá býva okolo obeda, kedy je prevádzkovateľ elektrárne obvykle v práci, ale za to je možné využiť výkon panelov ráno a hlavne v popoludňajších a podvečerných hodinách pre vlastnú spotrebu.
 • Panely sa môžu inštalovať aj na fasádu a využiť ich naviac ako designový prvok prinášajúci úžitok.
 • Panely Avancis je možné inštalovať s beztransformátorovými meničmi. 
 • Panely sú menej závislé na sklone a orientácií inštalácie.
 • Odolné voči PID efektu.
 • Odolné voči zatieneniu.
 • Nadčasový design.
 • Výroba v Nemecku.

Krivka výroby panelov AVANCIS (CIS) a polykryštalických (c-Si) panelov , na základe spektra slnečného žiarenia.

 

V prípade záujmu o amorfné fotovoltaické panely značky AVANCIS nás neváhajte kontaktovať. Radi vám pripravíme návrh a cenovú ponuku celkom zdarma.

Team BASSO / mb

October 15, 2015